Kovové šatní skříňky

Kovové šatní skříňky pro sportoviště

Sportu zdar a fotbalu zvláště. V potu tváře běhající a supící sportovci. Nasazení, výhry a prohry, góly, radost i smutek. Plné hlediště či jen hala bez diváků. Sport již od počátku věků tvoří důležitou součást lidského bytí. Antické olympijské hry byly pořádány již od 8. stol. př.n.l. k poctě boha Dia. Během konání olympijských her se dodržoval všeobecný posvátný mír. Od těchto dob se mnohé změnilo. Čím déle trvá tradice sportu, tím více věcí ke sportu potřebujeme. Víc vybavení, tašek, potítek, držátek, až nepředstavitelných doplňků a vylepšováků. Celkový obraz je jiný.

Existuje ale něco, co přetrvává. Vykradená šatní skříňka naštve v kterékoli době. Řekové měli jistě jiné šatní skříňky pro sportoviště než máme v současné době my. Nicméně zloděje sportovní události lákaly vždy. Vylomená dvířka u kovové šatní skříňky a ukradené osobní věci dokážou naštvat kdejakého vítěze. Nedávno chytil manažer Kunratic při zápasu béčka zloděje. Bylo by zajímavé zjistit, jak se v průběhu času mění zvyky a vychytralost zlodějů na jedné straně a bezpečnostní opatření na straně druhé. Současní zloději například kradou klíče z kabin, kde se zrovna nic neděje a vrací se o pár dní později v době zápasu. Pokud si hráči v takovém případě nezavřou cennosti do pořádné kovové šatní skříňky pro sportoviště, tak se po utkání setkají s nemilým překvapením.

Nepříjemnosti se nevyhýbají ani těm největším hvězdám. Podle deníku Bild byla v roce 2012 vykradena šatna Realu Madrid při zápase s domácím Bayernem Mnichov. Tenkrát si zloděj odnesl dresy několika hvězd “bílého baletu“. Kdo by napadlo schovávat i dresy do kovové šatní skříně? Cristiano Ronaldo dokonce přišel o tři páry bot. Nezbývá než být opatrnější, brát si cenné věci sebou na lavičku nebo si osobní věci zamknout do šatní skříňky pro sportoviště, které jsou k ochraně věcí určeny. Fotbalu zdar ať už platí že příležitost dělá zloděje či zloděj dělá příležitost.